5 kroków do smukłej sylwetki w czasach iziloacji!

Ćwiczenia

Aktualna sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem wywróciła życie wielu ludzi do góry nogami. Siedzimy w domu, mniej się ruszamy i częściej sięgamy po jedzenie, nawet w momentach, kiedy nie jesteśmy głodni. Te czynniki mogą negatywnie wpłynąć na naszą sylwetkę. Jak tego uniknąć? Przedstawiamy 5 kroków, dzięki którym dowiesz się, jak utrzymać wagę lub rozpocząć odchudzanie, nawet w tak trudnym czasie.

1. Ruszaj się jak najwięcej!

Możesz się zdziwić, jak dużą ilość kalorii mogą spalić dom -owe prace, takie jak odkurzanie, pranie czy porządkowanie ogródka. Teraz, kiedy mamy na nie więcej czasu warto zadbać o nasze mieszkanie, a przy okazji o nasze zdrowie.

2. Gotuj więcej,

ale rezygnując z tłustych potraw. Wprowadź do swojej kuchni powiew świeżości, przyrządzając nowe, lekkostrawne potrawy. Mogą one być równie smaczne jak tradycyjne i na zawsze odmienić twoją dietę. Eksperymentuj!

3. Wyznacz godziny posiłków.

Niezależnie od tego, czy odpowiada Ci jedzenie 3, 5 czy 6 posiłków dziennie, wyznacz ich pory i trzymaj się ich. Najgorsze co możesz zrobić, to podjadać między posiłkami, ponieważ spożywamy wtedy mnóstwo kalorii, które są poza naszą kontrolą. W końcu kto by liczył każdą kostkę czekolady, łyżkę sałatki czy dwa krakersy.

4. Pamiętaj o płynnych kaloriach!

Powszechnie wiadomo, że słodkie, gazowane napoje to przyjaciel obwisłego brzucha. Ale czy wiesz, że takie samo niebezpieczeństwo kryje się w „zdrowych” sokach owocowych, czy kawie? Teraz, pracując zdalnie dużo ludzi sięga po większe ilości kawy, dodając do nich dużo mleka i cukru. Ilość kalorii dostarczanych w ten sposób może urosnąć nawet do 300-400 dziennie. To równowartość dodatkowego, pełnowartościowego posiłku!

5. Nie bój się ćwiczeń w domu.

Treningi z Youtube kojarzą Ci się ze skaczącymi fit-celebrytkami? Nic bardziej mylnego! Trenerów nagrywających swoje ćwiczenia są setki, a wielu z nich to profesjonalni sportowcy, którzy prowadzą różne rodzaje treningów – od odchudzających po siłowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, więc nie warto przekreślać z góry serwisu, który może nam dostarczyć dużo merytorycznej wiedzy. Pamiętaj, że ruch wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, co może okazać się pomocne w obecnych czasach.

Ćwiczenia
Trening siłowy w domu dla pań

Wiele kobiet (i nie tylko) wątpi w to, że dobry trening może być wykonany zarówno na siłowni, jak i w domowym zaciszu. Tak naprawdę liczy się tylko i wyłącznie podstawowa wiedza i samodyscyplina. W zależności od preferowanego rodzaju treningu, specjalistyczny sprzęt jest wymagany, bądź nie. Nie mają znaczenia także markowe …

Ćwiczenia
Jak mieć dobrą formę, pracując przy biurku? 3 kluczowe zasady.

Praca biurowa z pewnością nie jest dla każdego- niektórzy z nas po prostu wolą ruch, albo zbyt szybko męczą się, wykonując pracę umysłową. Ci, którzy wybrali jednak ten sposób zarabiania na życie, muszą pamiętać, że sprzyja on nadwadze i chorobom układu krążenia, więc warto podjąć pewne kroki, by do tego …

Ćwiczenia
Rola oddechu w treningu siłowym

Przy pomocy bardzo prostych metod jesteś w stanie wyraźnie podwyższyć efektywność swojego treningu siłowego. Nie chodzi tu już nawet o ułożenie dopasowanego planu treningowego czy stosowanie diety bogatej w białko. Tak samo ważny jak te segmenty jest bowiem… twój oddech. A czy aby na pewno prawidłowo oddychasz, gdy wykonujesz trening …