Trening podczas podróży: ćwiczenia na siłowni hotelowej i w terenie

Ćwiczenia

Podróżowanie dla wielu z nas jest sposobem na oderwanie się od codzienności, relaks i odpoczynek. Nie oznacza to jednak, że podczas wyjazdu musimy rezygnować ze swojego zdrowia i regularnych treningów, które przecież wpływają na nasze samopoczucie. Warto przygotować się do podróży w taki sposób, aby nie tracić swojego postępu i ustrzec się przed spadkami motywacji. Jak to zrobić? Wystarczy podczas organizacji wyjazdu zaplanować, jak będziemy ćwiczyć w czasie podróży. W tym artykule przedstawiamy kilka sposobów na to, jak utrzymać formę podczas zarówno wakacji jak i biznesowego wyjazdu.

Siłownia hotelowa

Dzisiaj już wiele hoteli oferuje swoim gościom dostęp do siłowni. Zwykle jest to tzw. mini siłownia, jednak wystarczająca do krótkiego treningu siłowego lub cardio. Warto zasięgnąć wiedzy na temat wyposażenia fitness w hotelu przed wyjazdem, aby wiedzieć co nas czeka i nie zabierać zbędnych ciężarów w podróż. Zdarza się, że hotele umieszczają zdjęcia swojej siłowni na swojej stronie internetowej lub profilach w mediach społecznościowych. Warto skorzystać z tej możliwości i sobie to sprawdzić.

Ćwiczenia w pokoju hotelowym

Jeśli na miejscu okazuje się, że siłownia hotelowa nie spełnia naszych oczekiwań, można wziąć sprawy w swoje ręce i wykonać krótki trening w pokoju hotelowym. Należy podkreślić, że nawet takie proste ćwiczenia jak przysiady, pompki, mountain climbers, czy planki są bardzo skuteczne i pozwalają nam na utrzymanie formy. W pokoju hotelowym skoncentruj się na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń i intensywności, aby jak najlepiej wykorzystać krótki czas, który masz do dyspozycji.

Aktywność fizyczna w czasie zwiedzania

Podczas zwiedzania miasta możesz również zadbać o swoją formę i przejść się pieszo do różnych atrakcji. To sposób na aktywny wypoczynek i nieoceniona okazja, aby pozwiedzać i jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. Dlatego też, jeśli jest taka możliwość, warto poruszać się pieszo lub wynająć rower, aby poznać okolicę z bliska i rozwinąć swoją kondycję.

Pływanie

Nie ma nic bardziej relaksującego niż pływanie. Woda działa kojąco na nasze ciało i umysł, a jednocześnie pozwala nam na wzmocnienie mięśni. Często hotele posiadają baseny, tzw. jacuzzi lub dostęp do zewnętrznych akwenów. Jeśli nie ma takiej możliwości, można wybrać pobliski odkryty basen lub jezioro, aby skorzystać z możliwości uprawiania sportów wodnych.

Jazda na rowerze

Czasem warto zrezygnować z samochodu i przesiąść się na rower. Jest to bardzo dobry sposób na zwiedzanie miasta, a jednocześnie na rozwijanie swojej kondycji i umiejętności rowerowych. Wiele miast posiada wypożyczalnie rowerów, które umożliwiają ich wynajem na kilka godzin, a nawet cały dzień. W ten sposób można zwiedzić wiele miejsc, jednocześnie prowadząc aktywny tryb życia.

Trenuj z aplikacjami

W dzisiejszych czasach nie musisz mieć przy sobie wciąż książki z ćwiczeniami i zaplanowanymi treningami. Wystarczy, że skorzystasz z aplikacji, które pozwalają na przygotowanie i dostosowanie planu treningowego na każdy możliwy czas i okazję. Step Fitness, J&J Official 7 Minute Workout, Nike Training Club to tylko kilka z dostępnych na rynku propozycji dla osób zainteresowanych indywidualną formą treningu.

Podsumowanie

Jak widać, podróżowanie nie musi oznaczać rezygnacji ze zdrowego stylu życia i ćwiczeń. W ramach tego artykułu przedstawiliśmy różne sposoby na utrzymanie formy w czasie wyjazdu, takie jak korzystanie z siłowni hotelowej, ćwiczenia w pokoju, aktywność fizyczna w czasie zwiedzania, pływanie, jazda na rowerze i trenowanie z aplikacjami. Istnieje wiele możliwości, aby zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie podczas wyjazdu. Warto pamiętać, że włączenie aktywności fizycznej do swojego dnia codziennego pozytywnie wpłynie na Twoją kondycję oraz na jakość Twojego życia.

Ćwiczenia
Podstawowe wyposażenie każdego judoki – co zabrać na trening?

Czym jest Judo? Judo to tradycyjna japońska sztuka walki, która zyskała światowe uznanie zarówno jako sport olimpijski, jak i forma samodoskonalenia. Stworzone przez Jigoro Kano w 1882 roku, judo opiera się na zasadach maksymalnej efektywności i wzajemnego dobra. “Ju” oznacza łagodność, a “do” – drogę, co idealnie oddaje filozofię tej …

Ćwiczenia
Jak wygląda trening z trenerem personalnym i kiedy ma sens?

Trener personalny Mokotów to osoba, która układa dla swoich klientów indywidualne plany treningowe oraz diety i pomaga uzyskać założone cele. Założeń może być tak wiele, jak wiele osób, które rozpoczynają drogę treningową – zgubienie nadmiaru kilogramów, wyrzeźbienie partii mięśni, poprawa kondycji czy utrzymanie zbudowanej formy fizycznej. Trener personalny Mokotów patrzy na …

Ćwiczenia
Co na pośladki? Sprawdź, jakie ćwiczenia wykonywać

Co na pośladki? Podobne pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które marzą o jędrnych i zgrabnych pośladkach. To właśnie one często są celem pań zaczynających swoją przygodę z pracą nad wyglądem swojej sylwetki. Warto postawić na odpowiednie ćwiczenia na pośladki, dzięki którym osiągniesz zamierzony cel – oczywiście pod warunkiem, że połączysz …