Co na pośladki? Sprawdź, jakie ćwiczenia wykonywać

Ćwiczenia

Co na pośladki? Podobne pytanie zadaje sobie wiele kobiet, które marzą o jędrnych i zgrabnych pośladkach. To właśnie one często są celem pań zaczynających swoją przygodę z pracą nad wyglądem swojej sylwetki. Warto postawić na odpowiednie ćwiczenia na pośladki, dzięki którym osiągniesz zamierzony cel – oczywiście pod warunkiem, że połączysz je ze zdrową i zbilansowaną dietą. O jakich mowa? Z jaką intensywnością wykonywać treningi, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji? Sprawdź!

  1. Silne mięśnie pośladkowe – jak je uzyskać?
  2. Co na pośladki – unoszenie nogi i nie tylko. Na jakie ćwiczenia postawić?

Silne mięśnie pośladkowe – jak je uzyskać?

Jeśli chcesz mieć silne i jędrne pośladki, to stawiaj na najskuteczniejsze ćwiczenia. Trening pośladków musi być wykonywany regularnie. Możesz z powodzeniem postawić na zacisze domowe, albo ruszać się na siłowni. Takie działanie, to krótka droga do spalenia tkanki tłuszczowej. W bonusie możesz liczyć na ujędrnienie ciała, jak również walkę z cellulitem. Silne mięśnie pośladków możesz uzyskać ćwicząc 2-3 razy w tygodniu. Bardzo ważne jest jednak to, aby dopasować zarówno odpowiednią technikę ćwiczenia, jak również obciążenia. Sposób na jędrne pośladki to także właściwa regeneracja po treningu. Nie bez znaczenia pozostaje także jego odpowiednie zróżnicowanie. Tylko w taki sposób możesz liczyć na to, że mięśnie pośladków będą w dobrej kondycji. Postaw więc między innymi na trening wytrzymałościowy. Bardzo pomocne okazuje się bieganie, ale równie skuteczne są marszobiegi. Do tego możesz dołożyć także jazdę na rolkach, albo też wchodzenie po schodach. 

Co na pośladki – unoszenie nogi i nie tylko. Na jakie ćwiczenia postawić?

Co na pośladki? Pamiętaj o tym, że ćwiczenia pośladków możesz wykonywać niemal wszędzie. Siłownia to nie jedyne właściwe miejsce, choć tam znajdziesz mnóstwo sprzętów dedykowanych treningom tej partii ciała. Nie zmienia to jednak faktu, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracować nad wyglądem pupy również w domu lub na świeżym powietrzu – o ile oczywiście pogoda na to pozwala. Wystarczy kilka podstawowych akcesoriów takich jak np. hantle. Jeśli ich nie posiadasz, możesz wykorzystać np. butelki z wodą.

Bardzo istotne jest to, aby ćwiczenia na pośladki z obciążeniami i treningi cardio szły ze sobą w parze. Powód? Te ostatnie odgrywają niezwykle ważną rolę w procesie skutecznego spalania tkanki tłuszczowej, jak również wysmuklania całej sylwetki.

Co jednak zrobić, aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, a przy okazji wzmocnić mięśnie, w tym mięsień pośladkowy wielki? Postaw m.in. na odwodzenie nogi w klęku podpartym, które robi ogromną różnicę. Wielu specjalistów zaleca także tzw. hip-thrusty, czyli unoszenie bioder w pozycji, gdy opierasz się o ławeczkę plecami. Świetne efekty dają również wszelkiego rodzaju przysiady – zwłaszcza te z obciążeniem. Możesz również docenić potencjał martwego ciągu, a także ćwiczenia o nazwie glute bridge, które polega na wznoszeniu bioder leżąc na plecach.

Ćwiczenia
Jak zadbać w lecie o prawidłowe nawodnienie

Lato to czas wysokich temperatur, które mogą prowadzić do odwodnienia organizmu. Odpowiednie nawodnienie jest kluczowe nie tylko dla dobrego samopoczucia, ale również dla zdrowia. Gdy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości płynów, może dojść do spadku energii, i obniżenia wydolności fizycznej, a także problemów zdrowotnych. W tym artykule podpowiemy, jak dbać …

Ćwiczenia
Jak zacząć ćwiczyć na siłowni? Ćwiczenia na siłowni dla początkujących – krok po kroku

Decyzja o rozpoczęciu ćwiczeń na siłowni może być jednym z najważniejszych kroków w kierunku zdrowszego stylu życia. Dla wielu osób siłownia to miejsce, gdzie zaczyna się przygoda z poprawą kondycji, budowaniem siły i osiąganiem wymarzonej sylwetki. Jednak dla początkujących może to być też przestrzeń pełna wątpliwości. Co wybrać? Jak zacząć? …

Ćwiczenia
Podstawowe wyposażenie każdego judoki – co zabrać na trening?

Czym jest Judo? Judo to tradycyjna japońska sztuka walki, która zyskała światowe uznanie zarówno jako sport olimpijski, jak i forma samodoskonalenia. Stworzone przez Jigoro Kano w 1882 roku, judo opiera się na zasadach maksymalnej efektywności i wzajemnego dobra. „Ju” oznacza łagodność, a „do” – drogę, co idealnie oddaje filozofię tej …